ניהול משבר בעסקים

תוכן עיניינים

משבר הוא אירוע שמשפיע לרעה על העסק. זה יכול להיות אסון טבע, שפל כלכלי או בעיית יחסי ציבור. ניהול משברים הוא תהליך של התמודדות ושליטה בהשפעות של אירועים כאלה.

ניהול משברים יכול להיעשות בשתי דרכים: מונע או תגובתי. הגישה המונעת עוסקת בזיהוי משברים פוטנציאליים ובנקיטת צעדים כדי למנוע מהם לקרות. זה יכול לכלול פיתוח תוכנית תקשורת משבר, ביצוע הערכות סיכונים והשקעה בצוותי תגובה לשעת חירום כדי להתמודד עם אסונות לפני שהם קורים. מצד שני, הגישה הריאקטיבית כרוכה בהתמודדות עם משברים בזמן שהם קורים וזה בדרך כלל כרוך בתגובות תקשורתיות ותוכניות תקשורת משבר.

סוגי המשברים הנפוצים ביותר הם: משברים פיננסיים, משברי מוצרים, משברי שירות לקוחות, משברים הקשורים לעובדים (כגון פיטורים),

ניתן להגדיר ניהול משברים כתהליך התמודדות עם אירוע מפריע בעסק. ישנם סוגים שונים של משברים שיכולים לקרות, כמו אסונות טבע, החזרת מוצרים ומשברים אחרים.

תוכנית לניהול משברים היא תוכנית שנוצרה כדי לטפל במשברים אלו ולמזער את ההשפעה על החברה. הוא מורכב ממספר חלקים כגון צוות תגובה לאירועים, תוכנית תקשורת למשברים ועוד.

צוות התגובה לאירועים מטפל בכל התקריות והמשברים שקורים בארגון בזמן שתוכנית התקשורת למשבר משמשת לתקשורת עם מחזיקי עניין במהלך כל סוג של אסון.

ניהול משברים הוא דרך למזער את ההשפעה של משבר. זה צריך להיעשות בזמן ובאסטרטגיה הנכונה.

ישנן ארבע יעדים עיקריים בכל הנוגע לניהול משברים:

– שמירה על המוניטין והתדמית של החברה

– מזעור נזקים

– מתן מידע והבטחה

– חידוש הפעילות הרגילה בהקדם האפשרי

משבר עסקי הוא מצב בו המוניטין של חברה או ארגון מאוים על ידי בעיה. זה יכול להיגרם על ידי אירוע או סדרה של אירועים, כגון שערורייה, כשל במוצר, אסון טבע או מתקפת טרור.

יש להכין תוכנית לניהול משברים לפני שהבעיה קורית כדי למנוע את החמרתה ולהתאושש במהירות. התוכנית צריכה לכלול כיצד לתקשר עם לקוחות ובעלי עניין במהלך המשבר וכיצד לטפל בתקשורת.

חלק זה עוסק בטיפול במשבר במקום העבודה. משבר יכול לקרות ממספר סיבות, מאסונות טבע ועד אסונות מדיה חברתית. הדבר החשוב ביותר הוא להיות מוכן ולדעת מה אתה הולך לעשות לפני שזה יקרה.

כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון הם:

-איזה סוג של משבר זה יהיה?

-מה ההשפעה?

-כמה זמן יש לי?

-מי יושפע? -כמה כסף יאבד או ירוויח?

-מהן האפשרויות שלי להגיב למשבר הזה?

ניתן להגדיר משבר כמצב בו ארגון נאלץ להתמודד עם אירוע פתאומי, בלתי צפוי, שעלול לפגוע בתדמית או במוניטין של החברה.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם משבר היא להיות מוכנים אליו. לעסקים צריכה להיות תוכנית כזו שיוכלו להגיב במהירות כשמשהו משתבש. תוכנית זו צריכה לכלול את הצעדים שהעסק ינקוט, איזה מידע הוא ישחרר וכיצד לתקשר עם מחזיקי עניין.

חשוב גם שלעסקים יהיה מישהו שיועד כדובר שיהיה אחראי לתקשורת עם מחזיקי עניין במהלך משבר. אדם זה צריך לדעת את כל הפרטים על מה שקרה ואיך זה קרה כדי שיוכל לענות על כל שאלה של כתבים ובעלי עניין אחרים ללא היסוס.

מאמרים דומים:
קידום עסקים בעיר נווה פריצקי

כדי לקדם את נווה פריצקי כיעד עסקי, עליה להתמקד ביצירת סביבה אטרקטיבית לעסקים ובקידום אירועים נוספים על מנת למשוך תיירים. נווה פריצקי צריכה לעבוד גם