האם טבעונות זה לחיות בריא יותר?

תוכן עיניינים

טבעונות היא תזונה ואורח חיים שאינם כוללים צריכת מוצרים מן החי, כולל ביצים, מוצרי חלב ודבש. מכאן נובע שטבעונות שוללת גם שימוש בבעלי חיים לכל מטרה – כמו מזון, ביגוד, בידור או ניסויים.

אורח החיים הטבעוני הוא יותר מסתם דיאטה. טבעונות היא לחיות חיים מבלי לגרום נזק לבעלי חיים בשום צורה. ישנן סיבות רבות מדוע אנשים בוחרים להפוך לטבעונות: יתרונות בריאותיים, דאגות סביבתיות ודאגות לרווחת בעלי חיים.

יש אנשים המאמינים שטבעונות בריאה יותר מכיוון שהיא מוציאה בשר מהתזונה שעלולה להוביל להשמנה ולבעיות בריאות אחרות. עם זאת, עשוי להיות קשה לטבעונים לקבל ויטמינים מסוימים כמו B12 שיכולים להגיע ממקורות בשר כגון כבד בקר או ביצים.

התזונה הטבעונית היא תזונה שאינה כוללת מוצרים מן החי. הדיאטה הטבעונית קשורה לעיתים קרובות לסוגים אחרים של דיאטות, כגון דיאטת raw food, דיאטת פליאו ודיאטה נטולת גלוטן.

טבעונות הוכחה מדעית כבריאה יותר מדיאטות אחרות מכיוון שהיא מפחיתה את הסיכון להשמנה, מחלות לב וסוכרת מסוג 2.

בחלק זה נדבר על היבטים שונים של טבעונות וכיצד ניתן לראות אותה כבריאה יותר מדיאטות אחרות.

נדון גם ביתרונות של הקפדה על תזונה טבעונית במונחים של ירידה במשקל וכיצד היא יכולה לסייע במניעת מחלות כמו מחלות לב וסוכרת מסוג 2.

קצת על טבעונות

טבעונות היא תזונה שמוציאה מהתזונה בשר, ביצים ומוצרי חלב.

תזונה טבעונית היא חיים בריאים יותר. טבעונות מפחיתה את הסיכון לפתח מחלות כרוניות כמו מחלות לב וסרטן על ידי הסרת מוצרים מן החי מהתזונה שלך.

לתזונה טבעונית יש גם יתרונות בריאותיים רבים עבור אנשים עם סוכרת והשמנה. אורח חיים טבעוני הוא לא רק על מה שאתה אוכל אלא גם על איך אתה חי את חייך.

טבעונות היא אורח חיים שאינו כולל צריכת מוצרים מן החי. זה קיים כבר מאות שנים, אבל רק ב-1944 טבע המונח "טבעוני" על ידי דונלד ווטסון.

אנשים רבים מאמינים שטבעונות היא בריאה יותר מכיוון שהיא נקייה מכל המוצרים מהחי, כולל ביצים וחלב. ישנם גם רבים המאמינים שטבעונות אינה בריאה מכיוון שאינה מספקת מספיק חלבון, סידן או ויטמין D.

הבריאות של טבעונות עדיין נתונה לוויכוח ואין מספיק מחקרים כדי לגבות את שני הצדדים של הטיעון.

המילה "טבעוני" באה מהמילה "צמחוני", שהיא אדם שאינו אוכל בשר, עוף או דגים. טבעונים גם לא אוכלים ביצים, מוצרי חלב או כל מוצר אחר מהחי.

התזונה הטבעונית דומה לתזונה צמחונית אך ללא כל המוצרים מהחי. טבעונים אינם צורכים כל מזון המכיל כל סוג של מוצר מן החי כגון חלב, גבינה וביצים.

ישנם אנשים רבים המאמינים שטבעונות בריאה יותר מדיאטות אחרות מכיוון שהיא שוללת מזונות מעובדים ושומנים מהחי מהתזונה שלהם.

האמונה הזו אותגרה על ידי כמה מומחים בתזונה והם אומרים שטבעונות עלולה להיות לא בריאה אם חסרים בה חומרים מזינים כמו ויטמין B-12 וחומצות שומן אומגה 3.

טבעונות היא אורח חיים שלא כולל את כל המזונות שמקורם מהחי. זה עשוי לכלול גם הימנעות מלבוש, מוצרים ופריטים אחרים העשויים ממקורות מן החי.

טבעונות היא חיים בריאים יותר מכיוון שהיא יכולה למנוע מחלות לב וסרטן. זה גם טוב יותר לסביבה מכיוון שהוא לא מנצל משאבים כמו מים ואדמה שיכולים לשמש לגידול מזון לבני אדם.

יש אנשים שעשויים לטעון שטבעונות אינה חיים בריאים מכיוון שחסר בה ויטמין B12 המצוי בבשר ומוצרי חלב, אך ניתן לפתור זאת בקלות על ידי נטילת תוספי מזון או הוספת מזון מועשר לתזונה שלהם.

מאמרים דומים:
קידום עסקים בעיר נווה פריצקי

כדי לקדם את נווה פריצקי כיעד עסקי, עליה להתמקד ביצירת סביבה אטרקטיבית לעסקים ובקידום אירועים נוספים על מנת למשוך תיירים. נווה פריצקי צריכה לעבוד גם